Logamic preloader logo

Bachledka

Lyžiarske strediská

Lyžiarske strediská

Projekt: Smart parking a vstupy pre Bachledku 

Rok: 2022+

Klient: Bachledka Ski & Sun

Pôvodný stav: klient prichádzal o zisk na neefektívnom výbere parkovného, neorganizované parkoviská, nutnosť kontroly

Požiadavka: Regulácia a zefektívnenie parkovania, výberu vstupného, parkovného a zvýšenie komfortu zákazníkov

Riešenie

 • Parkovací systém Parking.Logic s prepojením na SKI system Summit.Logic.
 • Cloud SWEB.Control a DTA .
 • Predajné Kiosky s možnosťou príjmu parkovného, predaja vstupeniek.
 • Prepojenie na centrálny certifikovaný Cloud SKIDATA pre monitoring a predaj.
 • DSD automatická aktualizácia systémov pre najvyššie zabezpečenie a certifikáciu.
 • Vzdialená správa systému – efektívne riešenie potenciálnych problémov. 

Benefity pre klienta aj jeho zákazníkov

 • Využitý Skipass slúži na pridelenie zľavy parkovného – pre zvýhodnenie návštevníkov, ktorí minuli viac.
 • Jeden nosič údajov pre parkovanie aj vstup na parkovisko, napr. zamestnanci.
 • Sekcia pre VIP hostí a zamestnancov.
 • Čítanie EČV automobilov – efektívny výjazd bez lístka pri dodržaní podmienok prevádzkovateľa.

Výsledok:

 • Poďakovanie klienta s konštatovaním, že mal dať na naše rady a odporúčania inštalácie parkovacieho systému skôr.
 • Nárast tržieb vďaka efektívnejšiemu výberu, odbremenenie zamestnancov.
 • Rozšírenie systému o ďalšie funkcionality v roku 2023 vďaka tržbám nad očakávania.
BACHLEDKA

Vyššie tržby a 3x rýchlejšie odbavenie

Pre Bachledku sme navrhli komplexné riešenie, ktoré nepokrýva len parkovanie, ale aj vstup na Chodník v korunách stromov a lanovku. Pred implementáciou riešenia od Saytech malo stredisko fyzické pokladne, v ktorých sedeli zamestnanci predávajúci lístky na lanovku alebo na vyhliadkovú prechádzku. 

Naše riešenie prinieslo: 3 automatické pokladne, ktoré predávajú skipassy, vstup na Chodník v korunách stromov, parking, a dokonca aj vracajú zálohu za skipassy zakúpené počas zimy. 

Celé riešenie je prepojené na pool skipass riešení, takže aj ľudia, ktorí využívajú vstupy na druhej strane Tatier, ich môžu uplatniť v Bachledovej doline. 

“Keby som vedel, ako automatické pokladne zrýchlia odbavenie a odbremenia personál, už dávno ich nainštalujeme. Lepšie neskôr, ako nikdy. Vďaka komplexnosti riešenia a prepojeniu aj na parking sú teraz rady minimálne, návštevníci spokojnejší a my máme o všetkom prehľad.”

 

Martin Paško

generálny manažér Bachledka Ski & Sun

Skipass aj parkovanie v jednom

Riešenie bolo koncipované tak, aby si zákazník kupujúci skipass do Bachledky nemusel samostatne kupovať aj parking.  Návštevníci môžu prísť s čipovou kartou alebo len s QR kódom a majú garanciu miesta na parkovanie. Do riešenia sme pridali tiež motivačný prvok: podľa zakúpených skipassov získa návštevník zľavu na parkovanie.

VIP sekcia pre zamestnancov a klientov

Vytvorili sme tiež fyzickú VIP sekciu parkovania pre niektorých klientov a zamestnancov, kde teraz môžu parkovať bez toho, aby ich niekto blokoval, prípadne oškrel vozidlo. Parkovisko je trochu vzdialenejšie, no má závoru, a po aktualizácii v roku 2023 aj systém na rozpoznanie EČV, čo zabráni vstup nepovoleným vozidlám.

Efektívnejší výjazd z parkoviska vďaka EČV 

EČV rozpoznávanie bolo okrem VIP parkoviska integrované aj do ostatných parkovísk, vďaka čomu sme zrýchlili vstup a výstup bez zbytočných kolón. Pri výjazde sa klientovi zobrazuje na displeji suma za parkovanie na základe rozpoznanej EČV, takže nemusí hľadať lístky a zdržiavať ostatných cúvaním či hľadaním pokladne. 

Centrálny cloud pre vždy aktuálny systém

Systém je pridaný do centrálneho cloudu, kde prebiehajú automatické aktualizácie od databázy, cez operačný systém, až po samotný firmware parkovacieho riešenia. Väčšina lyžiarskych stredísk ma systém Summit.Logic pre lyžiarske strediská, pre turnikety, a druhý systém Parking.Logic pre parkovanie. V našom riešení, vďaka prepojeniu cez cloud, tieto dva systémy medzi sebou komunikujú a automaticky poskytujú klientovi ucelený prehľad, no najmä znižujú náklady na technologickú správu – pri aktualizácii jedného systému sa aktualizuje aj ten druhý. 

Výsledok

Po inštalácii riešenia sa nám klient poďakoval a priznal, že teraz ľutuje, prečo doň neinvestoval skôr. Čísla sa výrazne zvýšili, dosahoval oveľa vyššie tržby. Odbremenil zamestnancov, podarilo sa mu tiež zabrániť strate tržieb a zefektívniť výbery za parkovanie a skipassy. Priemerná výška výberov je teraz niekoľkonásobne vyššia. Pôvodne, keď hotovosť vyberal zamestnanec, vytvárali sa zápchy, ľudia parkovali nekoordinovane. Odbavenosť ľudí opúšťajúcich parkovisko sa zvýšila až 3-násobne.


Požiadavka: Regulácia a zefektívnenie parkovania, výberu vstupného, parkovného a zvýšenie komfortu zákazníkov Parkovací systém Parking.Logic s prepojením na SKI system Summit.Logic.
Bachledka